Blogi, artiklid ja uudised - IMPULS Spordiklubi

IMPULS blogi

MASSAAŽ JA FÜSIOTERAAPIA

Uudised |  14. jaanuar 2020

MASSAAŽ JA FÜSIOTERAAPIA

Massaaž mõjub lõõgastavalt nii vaimse kui ka füüsilise pinge korral ja suurendab organismi võimet olla terve! Massaaž on ka hea kingitus kallile inimesele! Massaaži kinkekaardid on müügil Impuls Spordiklubi vastuvõtus!

Impuls Spordiklubi lisateenuste loetelust leiad meie füsioteraapia ja massaaži valiku:

 • Klassikaline massaaž
 • Spordimassaaž
 • Lümfimassaaž
 • Tselluliidihooldus
 • Füsioteraapia ja manuaalteraapia
 • Kineseoteipimine
 • Kupumassaaž
 • Meemassaaž
 • Tai massaaž
 • Lõõgastav massaaž aroomõlidega
 • Rasedate massaaž

Lümfimassaaž

Lümfimassaaži põhiliseks eesmärgiks on aktiveerida lümfiringet ning aidata kaasa naha aluskudedesse kogunenud mittevajaliku vedeliku ja valkude äraviimisele. Massaažiga ergutatakse lümfikapillaare ja pindmiseid lümfisõlmi, järgides lümfiringe enda kulgu (lihaseid ei masseerita). Massaaž on õrn, aeglase tempoga, rütmiliste pumpavate liigutustega ja rahustava toimega ning sobib eriti hästi neile, kes eelistavad leebet lõõgastust. 

Lümfimassaaž:
- vähendab hormonaalseid turseid, mis sagedasti just naisi kimbutavad;

- leevendab rasedusega kaasnevat turset jalgades;

- mõjub väga hästi 50+ naistele, kuna vedelike transport kehas aeglustub ja sidekude lõtvub;
- vähendab trauma- ja operatsioonijärgseid turseid (lisaks lümfiteipimine);
- puhastab organismi, immuunsüsteem tugevneb; soovitatav ka operatsioonide eelselt – kiireneb taastumine;
- leevendab akuutset migreeni ning vähendab edasiste atakkide intensiivsust, pikendab intervalli;

- ohjeldab aknet;
- on teraapia üheks komponendiks lümfiturse pidurdamisel nt tugevast ülekaalust või lümfisõlmede eemaldamise/kiiritamise tagajärgedest tingituna.

Kõikide haiguslike seisundite puhul lümfimassaaž siiski lubatud ei ole! Äärmiselt oluline on enne massaaži välja selgitada turse põhjused ja välistada vastunäidustatud seisundid.

 

Klassikalise massaaž

Klassikalise massaaži metoodika lähtub inimese anatoomiast ja füsioloogiast. Siin kasutatakse erinevaid võtteid nagu hõõrumine, silumine, pigistamine, raputamine, löökvõtted jne. Igal võttel on kindel mõju ja kasutusotstarve. Muuhulgas on ka valu leevendamiseks erinevaid võtteid. Siinkohal tuleks arvestada, mis on valu allikas ehk mis on valu tekitajaks.
Klassikaline massaaž tegeleb põhiosas lihaste lõõgastamisega ja seda teostatakse manuaalselt, kas tervele kehale või mingile piirkonnale. Massaaž toimib lihastele, lisaks ka nahale, naha aluskudedele, närvidele, veresoontele. Otsese mehaanilise toime kõrval mõjutab massaaž organismi ka reflektoorselt - nahas leiduvate närviretseptorite kaudu liigub info kesknärvisüsteemi, mis on terve keha kontrollikeskuseks.

 

Klassikaline maassaaž:

- kiirendab ainevahetust ja aktiveerib lümfiringet 
- puhastab organismi jääkainetest 
- parandab vereringet ja kudede toitainetega varustamist
- leevendab nii vaimset kui füüsilist pinget e stressi (endorfiinide vabanemine)
- lõdvestab valulikke ja pinges lihaseid, kõõluseid; vabastab liigeseid
- rahustab valupunkte
- trimmib nahka

 

Spordimassaaž

Harrastussportlaste seas on levinud arusaam, et klassikaline massaaž on leebe ning spordimassaaž on tugev massaaž. Pigem on spordimassaaz eesmärgipärane  lähenemine, mis arvestab spordiala iseärasusi, sportlase hetkeseisundit ja eesmärki, mida soovitakse massaaziga saavutada.  
Spordimassaaž on liigitunud eraldiseisvaks suunaks seoses sportlaste vajadusega saavutada optimaalne füüsiline vorm ja kiiremini koormustest või vigastustega seotud muutustest taastuda. Tasakaalu saavutamiseks keha liigutusaparaadis kasutatakse lisaks klassikalise massaaži võtetele ka erinevaid neuromuskulaarseid tehnikaid, venitusi ja liigesmobilisatsioone.
Spordimassaaž on üldjuhul keha tugiaparaati detailsemalt käsitlev ja võib keskenduda ka üksnes keha lokaalse piirkonna probleemile.

 

Spordimassaažis eristatakse:
-          Taastav massaaž – Enimkasutatav, põhitehnikatele baseeruv, eesmärgiks kiirendada füüsilist ja vaimset taastumist peale pingelist sportlikku aktiivsust (umbes 1 h). Teostatakse treeningjärgselt, kuid soovitatav lasta organismil umbes 1 h enne massaazi algust rahuneda.
-          Parandav, raviv massaaž – spetsiifiline (ülekoormusest, vigastustest) taastumist kiirendav lokaalne massaaz, nt kui lihased on kaotanud elastsuse, normaalse pikkuse ja liigesliikuvuse amplituud on piiratud (30 min)
-          Rehabilitatsioonmassaaž – tõsisemate traumade puhul kirurgia kõrval abistava rollina kasutatav, eristatakse operatsioonieelset, -järgset akuutses faasis ja – järgset peale akuutset faasi
-          Võistluseelne massaaž- 30min – 24h enne võistlust lühiajaline massaaz, keskendutakse suurematele lihasgruppidele, mida järgnevas sportlikus tegevuses kasutatakse. Arvestatakse sportlase vaimset seisundit, võib olla nii ergutava kui rahustava toimega (5-30 min)
-          Võistlusaegne massaaž – 10-15 min kestev pindmine massaaz, käsitletakse äsja töös olnud suuremaid lihaseid
-          Võistlusjärgne massaaž – teostatakse 1-2 h kuni 4 h pärast, eesmärgiks on rahustada organism ja lühendada taastumiseks vajalikku aega. Juhindutakse sportlase seisundis.

 

Füsioterapeudi vastuvõtt

Füsioterapeudi juurde pöördumise põhjuseks on valdavalt soov leida lahendus tugiliikumisaparaadi probleemidele, nagu valu, mis piirab aktiivset liikumist ja igapäevategevusi. Põhjusteks võivad olla lihasjõudluse langus, liigesliikuvuse piiratus või muud tervisega seotud probleemid. Füsioteraapia koosneb füsioterapeutilisest hindamisest, füsioteraapia plaani koostamisest, terapeutilises raviprotsessis osalemisest ning ravidünaamika hindamisest.

 

Kupumassaaž

Kupumassaaži toimemehhanism põhineb lümfi- ja vereringe aktiviseerimisel ning naha hüpereemia (nahaõhetuse) tekitamisel, mille kaudu mõjutatakse naharetseptoreid ja nendega seotud organsüsteeme. Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga. Kupumassaaž toetab külmetushaiguste ravi, leevendab liigeshaiguste vaevusi ja mõjub ennetavalt tselluliidi tekkimisele ja vähendab olemasolevat tselluliiti.

NB! Kuppudega tekitatud tugev vaakum võib esile kutsuda hematoome (verevalumeid). Ei sobi vasotoomiliste (veresoonte) probleemide puhul!

 

Tselluliidimassaaž

Tselluliidumassaažis kasutatakse spetsiaalseid lümfi- ja vereringet aktiveerivaid massaaživõtteid. Olenevalt näidustustele kasutatakse massaažis spetsiaalseid õlisid, kreeme, geele ja muid abivahendeid mille kaasabil tõhustatakse tselluliidist haaratud kehapiirkonna ainevahetust ja taastatakse naha elastsus. Tselluliidi olemasolul on tulemuse saavutamiseks vajalik massaažis käia regulaarselt ja läbida pikem massaažikuur. Sobib ka profülaktilisel eesmärgil vältimaks rasvaladestuste tekkimist.

 

Massaaž raseduse ajal

Raseduseaegne massaaž on lapseootel naisele toeks nii vaimselt, füüsiliselt kui sotsiaalselt. Rasedate massaaž aitab leevendada lapseootamisega kaasnevaid füüsilisi ja psüühilisi vaevusi. Muutustest tingitud seljavalud, rasedusega kaasnevad jalgade tursed, meeleolu muutused.

 

 BRONEERI AEG KLUBI VASTUVÕTUS VÕI TELEFONIL:

 

Tallinna massöörid telefonil 6512400

Anneli Ausman - klassikaline- ja spordimassaaž; lümfi käsimassaaž (MLD)/-teraapia, lümfiteipimine. Vastuvõtt • E • K • N

Meelika Ebrok - klassikaline- ja spordimassaaž; füsioteraapia, ka rasedatele ja sünnitusjärgselt (diastaas, kõhu- ja vaagnapõhjalihaste nõrkus). Vastuvõtt • T • R • L

Siiri Mustkivi - klassikaline- ja spordimassaaž. Vastuvõtt • K • P

Info hindade kohta leiad klubi vastuvõtust ning meie veebilehelt.

 

Tartu massöör telefonil 7404005

Angela Suurmann - klassikalinemassaaž (+surnumeresooladega); spordimassaaž; kupumassaaž; meemassaaž; Tai massaaš; lõõgastav massaaž aroomõlidega, rasedate massaaž. Vastuvõtt  E - R

Info hindade kohta leiad klubi vastuvõtust ning meie veebilehelt.

 

 

Tartu treeningplaani uudised sügisest!

Tartu treeningplaani uudised sügisest!

Loe edasi

Teised postitused

Proovikuu detsembris 49€

Proovikuu detsembris 49€

Proovikuu detsembris 49€

Vaid detsembris saad proovida Impuls Spordiklubi treeninguid eriti soodsalt! Säti end juba täna peovormi ja tule proovikuul Impuls Spordiklubi treeningutele Tartus või Tallinnas. Proovikuul saad püksirihma koomale jõusaalis, rühmatreeningutes või ujulas, lisaks soe saun ja lastehoid.

Loe edasi

Piirangud 26.08.21

Piirangud 26.08.21

Piirangud 26.08.21

Hea klient,   Vastavalt Vabariigi Valitsuse uutele juhenditele ja suunistele oleme pidanud ka meie tegema muudatusi.   Alates 26.08.2021 pääseb Tallinna ja Tartu Impuls spordiklubisse vaid juhul, kui Teil on ette näidata: vaktsineerimispass; tõend, et olete hiljuti covid-i läbi põdenud või negatiivne testitulemus. Samuti on võimalik teha kiirtesti meie klubis (saab osta administraatori käest, hind on 5€)      

Loe edasi