Blogi, artiklid ja uudised - IMPULS Spordiklubi

IMPULS blogi

Impuls spordiklubid on alates homsest (11.03) suletud

Uudised |  10. märts 2021

Impuls spordiklubid on alates homsest (11.03) suletud

Head sõbrad!

Vastavalt Vabariigi Valitsuse otsusele on kõik Impuls spordiklubid alates homsest (11.03) suletud. Oleme Teie jaoks olemas koheselt kui olukord riigis stabiliseerub ja saame taas treeningutega jätkata. Klubiliikmetele saadame täiendava info lähipäevil e-mailile ja lisame jooksvat teavet meie infokanalites.

Sinu Impuls spordiklubi! Olge terved! 

 

COVID-19 on ohtlik eeskätt nõrgestatud immuunsüsteemiga või kroonilisi haigusi põdevatele inimestele ja vanuritele. Sportlased on teatavasti üldiselt keskmisest tugevama tervise ja immuunsüsteemiga ning tõsist terviseriski tõenäoliselt see viirus ei paku, kuid siiski ettevaatus ennekõike:

 

  • Ärge kasutage spordiklubi halva enesetunde korral, kui tunned ennast natukenegi haigena, püsi kodus ja anna kehale puhkust!
  • Klubisse tulles on oluline, et puhastaksid käed juba majja sisenedes, et vähendada võimaliku viiruse toomist treeningklubisse!
  • Kasutage jõusaalisedamete, kardio vahendite, mattide, hantlite ja kangide desinfitseerimiseks spetsiaalset vahendit pritsipudelis, mille leiate klubist.
  • Harjutusteks matil ja trenažööridel kasutage isiklikku treeningrätikut, võimalusel treeningkindaid! Pühkige varustus pärast kasutamist.
  • Reisilt saabudes püsi kodus 2 nädalat!

 

Mis on koroonaviirus?

Koroonaviiruse näol on meil tegemist viirusega, mis levib piisknakkuse teel. Viirusosakesed nakatavad hingamisteede ja soolestiku epiteelkudesid põhjustades viiruslikele külmetushaigustele iseloomulikke haigusnähtusid nagu kuiv köha, palavik, hingamisraskused ja külmavärinad. Mõnel juhul võivad kaasneda ka seedeelundkonnaga probleemid. Koroonaviiruste peiteaeg on küllaltki pikk, arvatavalt 10-14 päeva

 

Kuidas viirus levib?

Viirus levib eelkõige lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomulikud sümptomid, eelkõige köha. Teadlased alles selgitavad välja, kuidas viirus täpselt levib, kuid pole teada, et haigus leviks higi kaudu. See on hingamisteede viirus ja vältida tuleks inimesi kes aevastavad või köhivad. 

 

Riskipiirkonnad:

Koroonaviiruse leviku tõttu on riskipiirkonnad Hiina, Iraan, Lõuna-Korea ja Itaalia (Itaalias Lombardia regioon ning Parma, Piacenza, Rimini, Reggio-Emilia, Modena, Pesaro Urbino, Veneetsia, Padova, Treviso, Allessandria, Verbano-Cusio-Ossola, Novara, Vercelli, Asti provintsid.) lisaks Jaapan, Singapur, Prantsusmaal Alsace’i piirkonda ja Saksamaal Nordrhein-Westfaleni liidumaa.

 

Mida saate teha enda ja teiste kaitsmiseks?

 

Pese tihti käsi sooja vee ja seebiga ning avalikes kohtades kasuta alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit. Käte pesemine ja desinfitseerimine tapab kätele sattunud viiruse. Ühistranspordi kasutamisel tuleb lisaks käte desinfitseerimisele puhastada ka kindad ja kotisangad.

 

Järgi hingamisteede hügieeni. Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see koheselt prügikasti ja puhasta seejärel käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt.

 

Suu ja nina katmine takistab pisikute ja viiruste edasi levimist. Kui aevastad vastu paljast kätt, siis võivad pisikud ja viirused sattuda sinu kaudu teistele inimestele ja esemetele, mida katsud.

 

Väldi kontakti (vähemalt 1m) inimestega, kellel on välised haigustunnused - näiteks köha või aevastamine. Kui seisad haigusnähtudega inimesele liiga lähedal, võid tema aevastamise korral piisknakkuse sisse hingata ja ise ka haigestuda. Kuna praegu on ka külmetushaiguste leviku periood, siis kõiki tuttavaid ei ole soovitatav kallistada.

 

Väldi silmade, nina ja suu katsumist. Sinu käed puutuvad avalikes kohtades kokku mitmete esemete ja pindadega, mis võivad olla hiljuti viiruste poolt saastatud. Kui puudutad oma silmi, nina või suud nende kätega, siis on võimalus, et viirus kandub ka sinule edasi.

 

Kui sul on palavik, köha ja hingamisraskused, otsi varakult abi. Ütle tervishoiutöötajale, et oled reisinud riskipiirkonnas, kus on teatatud COVID-19 levikust, või ütle, et oled olnud lähikontaktis kellegagi, kes on riskipiirkonnas reisinud ja kellel on hingamisteede haiguste sümptomid (palavik, köha või hingamisraskused). Kui sul on kerged hingamisteede haiguste sümptomid ja sa ei ole reisinud riskipiirkonnas. Järgi hoolikalt tavapäraseid kätehügieeni nõudeid ning võimalusel püsi kodus kuni oled tervenenud.

 

Ära tarbi tooreid või väheküpsetatud loomseid produkte. Ära tarbi toorest või väheküpsetatud liha ega kuumtöötlemata piima. Samuti ära tarbi pesemata puu- ja köögivilju.

 

Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.

 

Hoolime enda ja teiste tervisest!

 

Jaanuar TASUTA

Jaanuar TASUTA

Liitudes nüüd Impuls spordiklubiga, saate jaanuari TASUTA ja veebruaris on kuutasu -50%!

Loe edasi

Teised postitused

30.10.2018 SUUR SÜNNIPÄEVAPIDU!

30.10.2018 SUUR SÜNNIPÄEVAPIDU!

30.10.2018 SUUR SÜNNIPÄEVAPIDU!

TÄHISTAMA PEAB ALATI Kutsume Sind ja Sinu sõpru saama osa Impuls Tartu ja Tallinna sünnipäevapeost, kust ei puudu eritreeningud ning maitsev tort, üllatused ja õnneloos. Ootame nii uusi kui ka vanu sõpru nautima sportlikku olemist ja sünnipäevamelu    

Loe edasi

Impuls esitleb: jõusaali seeriavõistlus / 1. etapp

Impuls esitleb: jõusaali seeriavõistlus / 1. etapp

Impuls esitleb: jõusaali seeriavõistlus / 1. etapp

Impuls Tallinn esitleb: JÕUSAALI SEERIAVÕISTLUS / 1. ETAPP  Esitame Sulle esimese väljakutse - 9. oktoobril 2018 näita ette oma väljaasted hantlitega ning oskused sõudeergomeetril.    Auhinnad on esimesel etapil pannud välja Boost Yourself ja peaauhinnaks TERVE AASTA TASUTA treeninguid Impuls Tallinn spordiklubis!  Osalejatel palume registreeruda Impuls Tallinn spordiklubi vastuvõtus ja osaleda võivad ka mitteklubiliikmed. Jõusaali seeriavõistlustel hindame võistlejaid aja või maksimum korduste arvu põhjal. Peaauhinnale kandideerivad osalejad, kes on osalenud vähemalt neljal etapil.  Tule ja pane end proovile!

Loe edasi