IMPULS blogi

Töötajate motiveerimine spordiklubi liikmelisusega

Blogi |  13. veebruar 2019

Töötajate motiveerimine spordiklubi liikmelisusega

Kuidas teha enda töökuulutust ja motivatsioonipaketti atraktiivsemaks? Seis tööturul on hetkel pingeline ja tööjõupuudus annab juba kõikides valdkondades tunda. Häid töötajaid tuleb järjest suurema hoolega otsida ning nende hoidmiseks üha enam pingutada. Pelgalt palk enam ei meelita. See paneb ettevõtjad pead murdma, millega enda tööpakkumist ja -kohta teha õigele inimesele apetiitsemaks.

Mõned motivatsioonipaketid on iseenesest mõistetavad

Peaaegu alati ootab töötaja, et ettevõte pakub lisaks töötasule erinevaid lisahüvesid.

Niinimetatud vana kooli motivaatorid, mis on kujunenud juba iseenesestmõistetavaks, on näiteks tasuta kohv, ühisürituste ja mõningate koolituste pakkumine.

 

Pakutakse ka erinevaid lisatasusid, aga suurema palgatasemega ametikohtadel võib pelgalt lisatasu olla pikemaajalise motivaatorina nõrk. Mõnel juhul isegi demotiveeriv.

 

Uuematest motivaatoritest paistab üha enam silma hüvesid, mis väärtustavad töötaja heaolu ja tervist. Väga levinud on tööandja poolt haiguspäevade hüvitamine juba alates esimesest päevast. Lisaks tundub, et lõpuks on saanud tavapakkumiseks ka miski, mis toob tõestatult kasu nii töötajale kui tööandjale. Selleks on erinevad soodustused sportimiseks.

 

Mis kasu saab töötaja spordiklubis käimise võimalusest?

Töötaja seisukohalt on see mitmes mõttes hea pakkumine. Niigi sportlik inimene saab pisut raha kokku hoida oma igakuise spordiklubi liikmelisuse pealt. Seni ebasportlikule tüübile võib aga just võimalus treeningusse minna osutuda lõpuks õigeks motivaatoriks, et sportlikuma eluviisiga alustada. Kindlasti on positiivne ka võimalus oma töökaaslastega ka peale tööd teises keskkonnas mõnusalt aega veeta.

 

Meeskonnatööle saab ühine trenn ka kasuks tulla, sest nii õpitakse üksteist paremini tundma. Jah, tööl ollakse terve päeva koos, kuid kui palju leitakse seal päriselt aega näiteks vestlemiseks endale olulistel teemadel? Ühiseid teemasid, mida arutada, tekib juurde ka tööväliste tegevuste käigus. Peale vestluse on oluline ka see, mis kolleegi kohta veel välja paistab mujal kui tööl. Kuidas ta endale eesmärke seab? Mis paneb teda pingutama? Kuidas ta tuleb toime nii võitude kui kaotustega? Kogu see teadmine saab ühel hetkel ka kontoris meeskonnatöös kasuks tulla.

 

 

Ka tööandja seisukohalt on tegu tegelikult pikaajalist kasu toova hüvega. Kuidas? Kohe selgitame:

 

  • Sportlikumad töötajad ei haigestu nii tihti, sest kehaline koormus aitab kaasa immuunsüsteemi rakkude loomisele, mis viiruste eest kaitsevad. Seetõttu tekib vähem haiguspäevi ning kokkuvõttes ettevõttele rohkem kasu.

 

  • Majanduslikust poolest on tõenäoliselt isegi odavam tasuda töötaja spordisoodustust (see on alates aastast 2018 kuni 100 € kvartalis maksuvaba, vaata täpsemalt siit), kui maksta töötajale lisatasu.

 

  • Ühiselt treenivate meeskondade koostöö paraneb. Kui utsitatakse üksteist paremate tulemuste nimel pingutamas spordisaalis ja õpitakse seejuures teist paremini tundma, paraneb meeskonna õlatunne. Ja kui saab üksteisele kindlad olema, paranevad kokkuvõttes ka ühised töötulemused.

 

  • Üleüldiselt madalam stressitase kontoris. Sportimine vabastab kehas endorfiine ehk nn. õnnehormoone. Nende tagajärjel suureneb inimese heaolutunne. Ja mida õnnelikum on meie töökeskkond ning ümbritsevad inimesed, seda vähem on inimesed rahulolematud ka oma tööga.

 

  • Terves kehas terve vaim! Üha enam julgetakse rääkida ka oma vaimse tervise probleemidest. Pingeline ja stressirohke töökoht toidab ärevust ja depressiooni. Samas on uuringutega tõestatud, et isegi vaid tund aega trenni nädalas aitab ennetada esimesi depressiooniilminguid.  Nii et ehk päästab just tööandja toetus töötaja tõsisest tervisemurest!

 

 

Seega mõtle võimalusele teha nii ettevõttele kui töötajatele kingitus sporditoetuse ja klubipääsme näol. Kaotada pole midagi!

Võita saab aga motiveeritumad töötajad ning seekaudu ka hästi koostööd tegeva meeskonna. Lisaks võid kindel olla, et suure tõenäosusega on töökeskkond on pingevabam, haiguspäevi vähem ning töötajad on tänulikud.

Spinning

Spinning

Spinning on rühmatreening muusika saatel, mida tehakse spetsiaalsetel Tomahawk ratastel. Spinninguga treenitakse südamelihast ja üldist lihasvastupidavust. Rattasõidukoormust saab muuta reguleerides ratta takistusjõudu vastavalt treenitusele, enesetundele ja treeneri juhendamisele. Hoolikalt sätitud mugav sõiduasend annab treenijale maksimaalse naudingu ning tulemuse.   Parima sõidukogemuse saamiseks soovitame spinningutreeningutes kasutada pehmendusega rattapükse ja tugeva tallaga spordijalanõusid või spetsiaalseid Shimano klippidega rattakingi.   NB! Võta igasse treeningusse kaasa veepudel ja treeningrätik.

Loe edasi

Teised postitused

Minu teekond võidusõitjana

Minu teekond võidusõitjana

Minu teekond võidusõitjana

Rattasõidu kui spordiga hakkasin tegelema kui ühinesin CFC Spordiklubiga 2004. aastal. Varem olin rattaga sõitnud pigem maakodust külapoodi jäätist ostma.

Loe edasi

BASSEIN

BASSEIN

BASSEIN

Meil on kolme ujumisrajaga basseinid sügavusega 120-160 cm. Vee temperatuur on 27ºC, õhk 29ºC.   Basseinis toimuvad vesiaeroobikatreeningud, ujumistreeningud lastele ja täiskasvanutele ning spetsiaalselt tulevastele emadele on mõeldud rasedate vesiaeroobika. Samaaegselt vesiaeroobikatreeningutega on ujumiseks alati eraldatud vaba rada.

Loe edasi