r

IMPULS blogi

SportID abiga on sporditoetuse haldamine lihtsam

Blogi |  18. november 2018

SportID abiga on sporditoetuse haldamine lihtsam

Ettevõtjatel on hea võimalus maksta 2018. aastast oma töötajatele teatud ulatuses maksuvaba sporditoetust. Paraku tekitab selle haldamine täiendavat tööd nii töötajale, ettevõtjale kui raamatupidajale.

Vaata lähemalt, mis väärtus pakub SportID keskkond ettevõtjatele, raamatupidajatele ja töötajatele.

Paari töötajaga pisiettevõttes ei ole halduskoormus suur, nende mõne tšekiga saab ikka hakkama.

 

Vähegi suuremas ettevõttes tekitab sellise soodustuse pakkumine päris suure täiendava töökoormuse töötajatele, tööandjale ja raamatupidajatele. See on ka üks põhjus, miks osad ettevõtjad seda maksusoodustust veel ei paku.

 

SportID võimalusi ja hüvesid ettevõtjale tutvustab Krista Teearu, raamatupidamisettevõtte Robby & Bobby juhataja ja Pilvebüroo asutaja. 

 

 

Kuidas sporditoetuse maksmist lihtsamaks teha?

Me Robby & Bobby's kasutame SportID teenust, sest see on lihtsalt nii mugav lahendus spordikulude haldamiseks.

 

SportID on väikestele ettevõtetele tasuta, suurematele väikese tasu eest, vt hinnakirja siit: https://sportid.ee/employer.

 

Ettevõtja märgib keskkonnas töötajad kes soodustust kasutavad, määrab kasutuslimiidid ja teenuste piirangud, kannab ettemaksu ja kvartali lõpus saab täpse arve kulutatud summa peale.

 

Töötaja uurib SportID keskkonnas, millised on kasutusvõimalused. Läheb spordiklubisse ja ütleb, et soovib tasuda SportID-ga. Esitab oma ID-kaardi ja raha võetakse tema kontolt maha, midagi ise tasuma ei pea.

 

 

Oluline teada

SportID konto seadistamisel tuleks ettevõtjal märkida, et kontol oleva rahaga saab tasuda vaid maksusoodustuse alla liigituvate kulude eest.

 

Töötaja võib osta SportID keskkonnas ka muid teenuseid, mis maksuvabastuse alla ei liigitu (sest seal on erinevaid sooduspakkumisi ja kampaaniaid), aga nende eest maksab ta ise ja neid tööandja arvele ei lisata.

 

Miks tasuks ettevõtetel selle protsessiga tegeleda (ja töötajatel SportID-d oma tööandjale soovitada)?

 

 

Tavaline praktika sporditoetuse maksmisel on järgmine: 

• töötaja teeb kulutuse 

• hoiab tšeki alles 

• esitab kord kvartalis majanduskulude aruande 

• raamatupidaja kontrollib andmed 

• kajastab kulu 

• teeb väljamakse 

• ... ja siis saab töötaja oma raha tagasi. 

 

Sellise praktikaga kaasnevad ebamugavused ja kulud nii töötajale kui tööandjale: 

• töötaja peab oskama hinnata, kas see konkreetne spordikulu liigitub maksuvabaks või mitte – kui teeb vale hinnangu, jääb rahast ilma, 

• kui töötaja kahtleb kulu sobivuses, siis läheb ta raamatupidaja käest küsima – täiendav ajakulu, 

• tšekk võib ära kaduda ja uut ei õnnestu saada – kulu töötajale, 

• majanduskulu aruande koostamine kulutab töötaja tööaega, 

• töötaja peab kulu ära tegema ja ootama tükk aega kuni oma raha tagasi saab, 

• raamatupidaja võib teha vea kulu liigitamisel või piirmäära arvestamisel – maksurisk, 

• majanduskulu aruande raamatupidamises töötlemine ja väljamaksete tegemine kulutab väga palju aega kui ettevõttes on rohkem töötajaid. 

 

 

Ütleme, et ettevõttes on 8 töötajat, kes soovivad sporditoetust kasutada. 

Kui ettevõttes on töötajatel lubatud iga kuu majanduskulu aruande esitada, on vaja käsitleda 24 majanduskulu aruannet ja 24 makset. Ning seda igas kvartalis!

 

Pluss ajakulu kontrollimaks, kas kõik soodustuse kasutajad ikka on kvartalilimiidi piires püsinud ja kas kõik kulud on maksusoodustuste kõlblikud.

 

Ka siis kui kokkulepe on kulude kvartaalsele hüvitamisele, oleks raamatupidajal käsitleda kaheksa majanduskulu aruannet.

 

SportID kasutamisel on ettevõttel selle asemel vaid üks arve kvartalis. Tagatud on töötajate kvartalilimiidi piires püsimine ja kulude maksusoodustuse kontroll ning ettevõtja kuni 9 SportID kasutajaga ettevõttes ei maksa selle teenuse eest sentigi. 

 

 

Mis on sporditoetus?

Sporditoetus on 2018. aastast rakendunud tore võimalus, mis võimaldab tööandjal ilma täiendavate kuludeta kanda tervise edendamisega seotud kulusid. Tingimusteks on, et soodustust peab pakkuma kõigile ettevõtte töötajatele, 100 eurone limiit on seotud konkreetse inimese ja kolmekuulise ajaperioodiga ning soodustus rakendub teatud kindlatele kuludele.

 

Maksusoodustuse alla liigituvad 

1) avaliku rahvaspordiürituse osavõtutasu, nt Maijooks 

2) sportimis- või liikumispaiga regulaarse kasutamisega otseselt seotud kulutused, nt spordiklubi kuu liikmetasu 

3) tööandja olemasolevate spordirajatiste ülalpidamiseks tehtavad kulutused (nt remont, kommunaalkulud) 

4) kulutused taastusravi teenustele, ainult registreeritud (tervishoiutöötajate riiklik register või kutseregister) spetsialistide teenused 

5) ravikindlustuslepingu kindlustusmakse. 

 

Maksuvaba sporditoetuse kohta leidub detailne lisainfo Maksu- ja Tolliameti juhendis

 

Krista Teearu

BASSEIN

BASSEIN

Meil on kolme ujumisrajaga basseinid sügavusega 120-160 cm. Vee temperatuur on 27ºC, õhk 29ºC.   Basseinis toimuvad vesiaeroobikatreeningud, ujumistreeningud lastele ja täiskasvanutele ning spetsiaalselt tulevastele emadele on mõeldud rasedate vesiaeroobika. Samaaegselt vesiaeroobikatreeningutega on ujumiseks alati eraldatud vaba rada.

Loe edasi

Teised postitused

UUS! ALGAB REGISTEERIMINE SELLE SÜGISE LASTE UJUMISKURSUSTELE TARTUS!

UUS! ALGAB REGISTEERIMINE SELLE SÜGISE LASTE UJUMISKURSUSTELE TARTUS!

UUS! ALGAB REGISTEERIMINE SELLE SÜGISE LASTE UJUMISKURSUSTELE TARTUS!

Tule ja õpetame pisipõnnid ujuma!    Nüüd on võimalik registreerida alates 26.08 alustavatele Tartu Impuls spordiklubis toimuvatele laste ujumiskursustele! Kursus sobib lastele alates 5. eluaastast.    Ujumistreeningute kuutasu on 49€.   Informatsioon ja kursustele registreerumine info@tuk.ee või telefonil 5032471

Loe edasi

26.08 ALGAB SELLE SÜGISE LASTE UJUMISKURSUS TARTUS!

26.08 ALGAB SELLE SÜGISE LASTE UJUMISKURSUS TARTUS!

26.08 ALGAB SELLE SÜGISE LASTE UJUMISKURSUS TARTUS!

Nüüd on võimalik registreerida alates 26.08 alustavatele Tartu Impuls spordiklubis toimuvatele laste ujumiskursustele! Kursusele ootame 5-8 aastaseid poisse ja tüdrukuid! Kursused kestavad 24 tundi (kokku umbes 3 kuud) ning toimuvad kaks korda nädalas kahes rühmas: E ja K 16.45-17.30 treener Eric-u juhendamisel T ja N 16.45-17.30 treener Merli juhendamisel Kogu kursuse maksumus on 141€, mida on võimalik tasuda kuu tasuna 47 eurot kuus (võimalik saada tagasi tulumaksu tagastust). Peale kursust on võimalik liituda treeningrühmaga. Informatsioon ja kursustele registreerumine  info@tuk.ee  või telefonil 5032471  

Loe edasi