IMPULS blogi

Meeme Männiste:

Blogi |  26. aprill 2018

Meeme Männiste: "olin mägirattasõidus lausa “elukutseline harrastaja”"

Meie spinningutreenerite kuldvarasse kuuluv Meeme Männiste on tõeliselt mitmekülgne inimene. Uurisime ka temalt, millal sai alguse huvi rattaspordi vastu ning kuidas armastab ta veeta oma vaba aega.

Kas treeneritöö on Su põhitöö? Mis tööga oled veel tegelenud? Kas olid ka lapsena sportlik?

 

Mu põhitöö on juba 17 aastat reklaam ja turundus. Eelnevalt olen töötanud kirjastamise alal, olnud müügimees, isegi taksojuht ja traktorist.

Minu lapsepõlves, 1970-ndatel ja 80-ndatel olid lapsed enamuses väga sportlikud.

Koolist ja kodutöödest üle jäänud aeg viibiti õues ning peamiselt kulus see erinevatele aktiivsetele tegevustele ja mängudele.

Olen kasvanud maal ning pidin noorukina tegema palju füüsiliselt rasket talutööd. Suvevaheaegadel oli mul õnn olla isegi karjapoiss.

Olin tubli koolisportlane, eriti istusid sprint ja keskmaajooks, kuid sporditeed alustasin hoopis motokrossisõitjana. Motokross oli minu kodukandis Mulgimaal 1970ndatel- ja 80ndatel äärmiselt populaarne. Võistlused peeti kümnete tuhandete pealtvaatajate ees ning sõitjad olid kohalikud kangelased. Selle mitmekülgse, füüsiliselt ülinõudliku, ohtliku, kaasahaarava ja adrenaliinirohke alaga tegelesin kuni armeeteenistuseni.

 

Kuidas jõudsid treeneriametini? Mis Sulle selle juures meeldib?

 

Tegelesin aastaid jalgrattaspordiga, olin mägirattasõidus lausa “elukutseline harrastaja”, kelle õhtud möödusid treeningul ja nädalavahetused võistlustel. Parimatel hooaegadel oli mul au võistelda Arctic Spordi poolproffessionaalses meeskonnas, kus kaaslasteks olid meie rattaspordi elavad legendid: Raido Kodanipork, Allan Oras, Andrus Aug ja teised. Mu talvisesse ettevalmistusse kuulusid ka spinningutreeningud, armusin nendesse ja otsustasin ka ise õppida selgeks treeneritöö. Nüüdseks olen seda teinud juba palju aastaid. Lisaks spinningutreeningutele juhendan ka pilatese treeninguid ning õpetan välja noori spinningu treenereid.

Treeneritöös kõidab mind võimalus suhelda paljude erinevate inimestega ja võimalus jälgida ning toetada inimeste muutumist. Tänu treeneritööle olen saanud juurde palju sõpru ning loomulikult on motivaatoriks võrratud kliendid ja suurepärased kolleegid. Ma ei valeta, kui ütlen, et treeneritöö hoiab mind noorena.

 

Millega tegeled vabal ajal?

 

Ega kahe töö kõrvalt vaba aega jäägi. Kuna suur osa treeneritööst on oma treeningute ette valmistamine ja nendesse muusika otsimine, kuulan palju erinevat muusikat. Lemmikmuusikastiili mul pole, kuulan kõike alates klassikast ja jazzist, lõpetades rocki ja EDM-ga. Ainult räppi ma väga ei armasta.

Taasavastasin mõned aastad tagasi enda jaoks motokrossi. Üritan käia mõned korrad kuus tsikliga krossirajal sõitmas ja osaleda hooaja jooksul mõnedel harrastajate võistlustel.

Uue projektina üritan taastada ja anda teist elu ühele vanale klassikalisele tänavsõidu tsiklile.

Kevadeti-suviti amastan viibida maakodus Mulgimaal.

 

Meeme ootab Sind trenni "ChillOut Spin" igal kolmapäeval kell 18:15 Tallinna klubis.

Spordinädal IMPULS'is 25-28.september

Spordinädal IMPULS'is 25-28.september

Spordiklubi IMPULS osaleb Euroopa spordinädalal.  

Loe edasi

Teised postitused

Impulsil on sünnipäev!

Impulsil on sünnipäev!

Impulsil on sünnipäev!

  Kutsume Sind tähistama Impulsi sünnipäeva 31. oktoobril.  

Loe edasi

Vedeliku tarbimise olulisusest

Vedeliku tarbimise olulisusest

Vedeliku tarbimise olulisusest

Pea iga treenija üheks niinimetatud treeningvahendiks on joogipudel. Täpsemalt, pudelis loksuv jook – on selleks siis vesi või midagi tummisemat. Räägime lähemalt, miks on vedeliku tarbimine treenijale oluline, ka rühmatreeningu külastajale. Keskendume täna sellele, kuidas mõjub organismile lihtsalt vee joomine ja vedelikupuudusesse jäämine.

Loe edasi