r

IMPULS blogi

Meeme Männiste:

Blogi |  26. aprill 2018

Meeme Männiste: "olin mägirattasõidus lausa “elukutseline harrastaja”"

Meie spinningutreenerite kuldvarasse kuuluv Meeme Männiste on tõeliselt mitmekülgne inimene. Uurisime ka temalt, millal sai alguse huvi rattaspordi vastu ning kuidas armastab ta veeta oma vaba aega.

Kas treeneritöö on Su põhitöö? Mis tööga oled veel tegelenud? Kas olid ka lapsena sportlik?

 

Mu põhitöö on juba 17 aastat reklaam ja turundus. Eelnevalt olen töötanud kirjastamise alal, olnud müügimees, isegi taksojuht ja traktorist.

Minu lapsepõlves, 1970-ndatel ja 80-ndatel olid lapsed enamuses väga sportlikud.

Koolist ja kodutöödest üle jäänud aeg viibiti õues ning peamiselt kulus see erinevatele aktiivsetele tegevustele ja mängudele.

Olen kasvanud maal ning pidin noorukina tegema palju füüsiliselt rasket talutööd. Suvevaheaegadel oli mul õnn olla isegi karjapoiss.

Olin tubli koolisportlane, eriti istusid sprint ja keskmaajooks, kuid sporditeed alustasin hoopis motokrossisõitjana. Motokross oli minu kodukandis Mulgimaal 1970ndatel- ja 80ndatel äärmiselt populaarne. Võistlused peeti kümnete tuhandete pealtvaatajate ees ning sõitjad olid kohalikud kangelased. Selle mitmekülgse, füüsiliselt ülinõudliku, ohtliku, kaasahaarava ja adrenaliinirohke alaga tegelesin kuni armeeteenistuseni.

 

Kuidas jõudsid treeneriametini? Mis Sulle selle juures meeldib?

 

Tegelesin aastaid jalgrattaspordiga, olin mägirattasõidus lausa “elukutseline harrastaja”, kelle õhtud möödusid treeningul ja nädalavahetused võistlustel. Parimatel hooaegadel oli mul au võistelda Arctic Spordi poolproffessionaalses meeskonnas, kus kaaslasteks olid meie rattaspordi elavad legendid: Raido Kodanipork, Allan Oras, Andrus Aug ja teised. Mu talvisesse ettevalmistusse kuulusid ka spinningutreeningud, armusin nendesse ja otsustasin ka ise õppida selgeks treeneritöö. Nüüdseks olen seda teinud juba palju aastaid. Lisaks spinningutreeningutele juhendan ka pilatese treeninguid ning õpetan välja noori spinningu treenereid.

Treeneritöös kõidab mind võimalus suhelda paljude erinevate inimestega ja võimalus jälgida ning toetada inimeste muutumist. Tänu treeneritööle olen saanud juurde palju sõpru ning loomulikult on motivaatoriks võrratud kliendid ja suurepärased kolleegid. Ma ei valeta, kui ütlen, et treeneritöö hoiab mind noorena.

 

Millega tegeled vabal ajal?

 

Ega kahe töö kõrvalt vaba aega jäägi. Kuna suur osa treeneritööst on oma treeningute ette valmistamine ja nendesse muusika otsimine, kuulan palju erinevat muusikat. Lemmikmuusikastiili mul pole, kuulan kõike alates klassikast ja jazzist, lõpetades rocki ja EDM-ga. Ainult räppi ma väga ei armasta.

Taasavastasin mõned aastad tagasi enda jaoks motokrossi. Üritan käia mõned korrad kuus tsikliga krossirajal sõitmas ja osaleda hooaja jooksul mõnedel harrastajate võistlustel.

Uue projektina üritan taastada ja anda teist elu ühele vanale klassikalisele tänavsõidu tsiklile.

Kevadeti-suviti amastan viibida maakodus Mulgimaal.

 

Meeme ootab Sind trenni "ChillOut Spin" igal kolmapäeval kell 18:15 Tallinna klubis.

Töötajate tunnustamine on oluline kõikjal

Töötajate tunnustamine on oluline kõikjal

Millal ja kuidas oma suurepäraseid töötajaid tunnustada? Või isegi premeerida?

Loe edasi

Teised postitused

Massaazh Tallinnas ja Tartus

Massaazh Tallinnas ja Tartus

Massaazh Tallinnas ja Tartus

Loe edasi

VÄLITREENINGUD ALUSTAVAD TAAS!

VÄLITREENINGUD ALUSTAVAD TAAS!

VÄLITREENINGUD ALUSTAVAD TAAS!

Naudi suve ja treeni värskes õhus!   Välitreeningud alustavad Tartus juba 06.05 ja Tallinnas 08.05, mis ootavad liituma ka Sind! Välitreeningud leiavad aset Tartus igal esmaspäeval kell 18:30 ja Tallinnas igal kolmapäeval kell 17.45. Laura Põldoja (Tartus) ja Raina Kausi (Tallinn) juhendamisel saad mänguliselt anda väljakutse oma üldfüüsisele. Klubi mitteliikmetele on treeningu tasu 7 € ning vajalik on eelnev registreerimine klubi vastuvõtus või telefonil 740 4005 (Tartu) või +372 651 2400 (Tallinn)    Õues toimuv vorm on 60 minutiline kõiki keha suuremaid lihasgruppe treeniv tund.  Lihaseid ja seega ka keha vormiv treening ringtreeningu võtmes, mis koosneb vabade - ja omakeha raskusega sooritatud harjutustest. Treeningusse on oodatud kõik , kes soovivad  oma treeningplaani mitmekesistada, samuti  välitreeningutega algust teha.        

Loe edasi