r

IMPULS blogi

Maksuvaba sporditoetus on kasulik nii tööandjale kui töötajale

Blogi |  19. november 2018

Maksuvaba sporditoetus on kasulik nii tööandjale kui töötajale

Spordi- ja tervisekulutuste maksuvaba hüvitamine on tööandja jaoks võimalik alates 2018. aasta algusest.

 

Maksusoodustuse tagamõte on võimaldada tööandjal maksuvabalt toetada töötajate tervise edendamisega seotud kulusid. See peaks ideaaljuhul vähendama lõpuks töötajate haiguspäevade arvu. Mida tasub spordikulude hüvitamise kohta täpsemalt teada?

Maksuvabad tervisekulud

Kõnealune maksumuudatus tähendab, et töötaja tervise heaks tehtavatelt kuludelt pea tööandja makse maksma. Siiski on tähtis silmas pidada mõningaid piiranguid ja tingimusi:

 

  1. Soodustuse võimalust saavad kasutada oma töötajate heaks kõik Eesti ettevõtted.
  2. Oluline on, et ettevõte võimaldaks soodustust kõikidele oma töötajatele korraga, sealhulgas nii täistööajaga kui ka osalise tööajaga töötajatele. St ei ole võimalik teha nii, et juhataja võimaldab seda (nt soetab jõusaali liikmekaardi ettevõtte arvelt ning maksuvabalt) ainult endale, kuid töötajatele ei paku.
  3. Maksuvabastus kehtib 100 euro ulatuses ühe töötaja kohta kvartalis. Kui tööandja teeb töötaja tervise edendamiseks kulutusi rohkem kui 100 eurot kvartalis, siis sellest piirist üleminevat summat käsitletakse erisoodustusena.
  4. Maksuvabastuse summa 100 eurot kehtib ühe kindla töötaja puhul ning seda ei ole võimalik üle anda teisele töötajale ega lükata edasi (nt järgmisesse kvartalisse või aastasse).
  5. Tööandja jaoks on see hea võimalus (kuid mitte kohustus). Tööandja saab ise valida, milliseid tegevusi ja kui palju võimaldatakse. Näiteks kõige tavapärasem kulu, mida ettevõtja saab töötajale makse maksmata hüvitada, on näiteks spordiklubi liikmemaks. Milliseid tervise edendamise kulusid täpsemalt hüvitada saab, on võimalik lugeda Maksu- ja Tolliameti veebilehelt.
  6. Kasutatud maksusoodustused deklareeritakse kord aastas 1. veebruariks. Deklaratsiooniks on INF14.

 

 

Millised töötajad tohivad soodustust kasutada?

Hea on teada, et soodustuse saamiseks ei pea töötama täiskohaga. Kui asutusel on näites töövõtuleping isikuga, kes töötab kuus vaid 10 tundi, saab seda võimalust ikkagi talle pakkuda. Ja peabki, kui seda teiste töötajate heaks tehtud on.

Töötaja termini alla kuuluvad:

  • töölepinguga töötajad
  • võlaõigusliku lepinguga töötajad (töövõtuleping, käsundusleping)
  • riigiametnikud
  • juhatuse liikmed

 

 

Istuva eluviisi nõiaringist välja!

Tänapäeval kipub paratamatult esile kerkima mure, et liikumist on vähe. Ei ole saladus, et paljud ametikohad nõuavad pikalt arvuti taga istumist, mille tõttu võib kannatada kogu keha heaolu. Tervise hoidmiseks ja hea toonuse säilitamiseks tuleks liikuda täiskasvanul kõige vähem 30 minutit päevas, hea oleks muidugi seda teha veelgi rohkem.

Eriti tervitatav on spordikulude hüvitamise lisavõimalus just siis, kui kollektiivis on palju istuva töö tegijaid. Igapäevased sundasendid võib tekitada seljalihaste ja õlavöötme probleeme, seega on kasulik nende vältimiseks olla iga päev aktiivne ka muudel viisidel, mitte ainult arvuti taga. Spordiklubi külastus on üks viis viia end mõneks ajaks teise keskkonda ja liigutada erinevates treeningutes igakülgselt.

 

 

Parim panus tervisesse

Miks mitte toetada sportlikke eluviise? Spordikulude hüvitamine katab suure osa treeningule kuluvast, näiteks teeb spordiklubi kuupileti võimaldamisega töötajate motiveerimise soodsamaks ja lihtsamaks.

 

 

Sporditoetuse osas konsulteeri raamatupidajaga

Lisaks Maksu- ja Tolliameti informatiivsele juhendile aitab asjasse selgust tuua ka sinu ettevõtte raamatupidaja, kellega tasub kindlasti nõu pidada soodustuse kasutamise ja kajastamise osas.

 

 

Maksuvabast sporditoetusest on veel kasulik teada

Tervisekulude hüvitamise näol on tegemist on tähtajalise maksusoodustusega, mille kehtivus on hetkeseisuga viis aastat. Niisiis lõpeb see 1. jaanuaril aastal 2023. Enne selle kuupäeva kätte jõudmist uuritakse, kas soodustusest on päriselt kasu olnud, ehk kas seda kasutanud töötajate haiguspäevade arv on vähenenud.

RÜHMATREENINGUD

RÜHMATREENINGUD

Impuls Tallinna ja Tartu klubides toimuvad rühmatreeningud jagunevad erinevate saalide, stuudiote ja basseini vahel. Treeninguid viivad läbi professionaalsed, positiivsed ja parimad oma ala spetsialistid.

Loe edasi

Teised postitused

Jõusaali seeriavõistluse IV etapi tulemused

Jõusaali seeriavõistluse IV etapi tulemused

Jõusaali seeriavõistluse IV etapi tulemused

Jõusaali seeriavõistluse IV etapi tulemused       Rippes jalatõsted - maksimum kordused MEHED 1. Tambet Toomela 127x - 12p 2. Rain Koppel 116x - 10p 3. Markku Nurme 97x - 8p 4. Raul Vahur Kiis 91x - 6p 5. Priit Transtok 56x - 5p 6. Aleks Krause 26x - 4p   NAISED 1. Andra Moistus 151x - 12p 2. Kristi Vaino 53x - 10p 3. Anna Gromova 51x - 8p 4. Janika Purik 46x - 6p 5. Eva-Maria Truve 43x - 5p 6. Merlin Liis 36x - 4p   Staatiline kükk (naistel lisaraskus 10kg, meestel 15kg) MEHED 1. Rahul Vahur Kiis 15min 1sek - 12p 2. Markku Nurme 10min 4sek - 10p 3. Tambet Toomela 8min 1sek - 8p 4. Rain Koppel 4min 37sek - 6p 5. Priit Transtok 2min 22sek - 5p NAISED 1. Andra Moistus 15min 1sek - 12p 2. Eva-Maria Truve 7min 2sek - 10p 3. Merlin Liis 6min 3sek - 8p 4. Kristi Vaino 3min 25sek - 6p 5. Anna Gromova 3min 9sek - 5p 6. Janika Purik 2min 53sek - 4p 7. Ksenja Ponomarjova 2min 40sek - 3p   KOKKUVÕTE (rippes jalatõsted + kükk) MEHED 1. Tambet Toomela - 20 punkti 2. Rahul Vahur Kiis - 18 punkti 3. Markku Nurme - 18 punkti Esikolmikus viiki jäämisel arvestatakse alade suuremat vahet 4. Rain Koppel - 16 punkti 5. Priit Transtok - 10 punkti 6. Aleks Krause - 4 punkti NAISED 1. Andra Moistus - 24 punkti 2. Kristi Vaino - 16 punkti 3. Eva-Maria Truve - 15 punkti 4. Anna Gromova - 13 punkti 5. Merlin Liis - 12 punkti 6. Janika Purik - 10 punkti 7. Ksenja Ponomarjova - 3 punkti    

Loe edasi

Jõusaal

Jõusaal

Jõusaal

Meie spordiklubi valgusküllased jõusaalid on sisustatud parimate,  Gym80 Sygnumi  sarja seadmetega. Kardioalal on valikus jooksulindid, jalgrattad, sõudeergomeetrid, crosstrainer’id ja stepper firmadelt  TehnoGym, Matrix  ja  Life Fitness.  Kardioseadmetel treenijatel on võimalik vaadata telerit vastavalt isiklikule eelistusele.

Loe edasi