IMPULS blogi

Maksuvaba sporditoetus on kasulik nii tööandjale kui töötajale

Blogi |  19. november 2018

Maksuvaba sporditoetus on kasulik nii tööandjale kui töötajale

Spordi- ja tervisekulutuste maksuvaba hüvitamine on tööandja jaoks võimalik alates 2018. aasta algusest.

 

Maksusoodustuse tagamõte on võimaldada tööandjal maksuvabalt toetada töötajate tervise edendamisega seotud kulusid. See peaks ideaaljuhul vähendama lõpuks töötajate haiguspäevade arvu. Mida tasub spordikulude hüvitamise kohta täpsemalt teada?

Maksuvabad tervisekulud

Kõnealune maksumuudatus tähendab, et töötaja tervise heaks tehtavatelt kuludelt pea tööandja makse maksma. Siiski on tähtis silmas pidada mõningaid piiranguid ja tingimusi:

 

  1. Soodustuse võimalust saavad kasutada oma töötajate heaks kõik Eesti ettevõtted.
  2. Oluline on, et ettevõte võimaldaks soodustust kõikidele oma töötajatele korraga, sealhulgas nii täistööajaga kui ka osalise tööajaga töötajatele. St ei ole võimalik teha nii, et juhataja võimaldab seda (nt soetab jõusaali liikmekaardi ettevõtte arvelt ning maksuvabalt) ainult endale, kuid töötajatele ei paku.
  3. Maksuvabastus kehtib 100 euro ulatuses ühe töötaja kohta kvartalis. Kui tööandja teeb töötaja tervise edendamiseks kulutusi rohkem kui 100 eurot kvartalis, siis sellest piirist üleminevat summat käsitletakse erisoodustusena.
  4. Maksuvabastuse summa 100 eurot kehtib ühe kindla töötaja puhul ning seda ei ole võimalik üle anda teisele töötajale ega lükata edasi (nt järgmisesse kvartalisse või aastasse).
  5. Tööandja jaoks on see hea võimalus (kuid mitte kohustus). Tööandja saab ise valida, milliseid tegevusi ja kui palju võimaldatakse. Näiteks kõige tavapärasem kulu, mida ettevõtja saab töötajale makse maksmata hüvitada, on näiteks spordiklubi liikmemaks. Milliseid tervise edendamise kulusid täpsemalt hüvitada saab, on võimalik lugeda Maksu- ja Tolliameti veebilehelt.
  6. Kasutatud maksusoodustused deklareeritakse kord aastas 1. veebruariks. Deklaratsiooniks on INF14.

 

 

Millised töötajad tohivad soodustust kasutada?

Hea on teada, et soodustuse saamiseks ei pea töötama täiskohaga. Kui asutusel on näites töövõtuleping isikuga, kes töötab kuus vaid 10 tundi, saab seda võimalust ikkagi talle pakkuda. Ja peabki, kui seda teiste töötajate heaks tehtud on.

Töötaja termini alla kuuluvad:

  • töölepinguga töötajad
  • võlaõigusliku lepinguga töötajad (töövõtuleping, käsundusleping)
  • riigiametnikud
  • juhatuse liikmed

 

 

Istuva eluviisi nõiaringist välja!

Tänapäeval kipub paratamatult esile kerkima mure, et liikumist on vähe. Ei ole saladus, et paljud ametikohad nõuavad pikalt arvuti taga istumist, mille tõttu võib kannatada kogu keha heaolu. Tervise hoidmiseks ja hea toonuse säilitamiseks tuleks liikuda täiskasvanul kõige vähem 30 minutit päevas, hea oleks muidugi seda teha veelgi rohkem.

Eriti tervitatav on spordikulude hüvitamise lisavõimalus just siis, kui kollektiivis on palju istuva töö tegijaid. Igapäevased sundasendid võib tekitada seljalihaste ja õlavöötme probleeme, seega on kasulik nende vältimiseks olla iga päev aktiivne ka muudel viisidel, mitte ainult arvuti taga. Spordiklubi külastus on üks viis viia end mõneks ajaks teise keskkonda ja liigutada erinevates treeningutes igakülgselt.

 

 

Parim panus tervisesse

Miks mitte toetada sportlikke eluviise? Spordikulude hüvitamine katab suure osa treeningule kuluvast, näiteks teeb spordiklubi kuupileti võimaldamisega töötajate motiveerimise soodsamaks ja lihtsamaks.

 

 

Sporditoetuse osas konsulteeri raamatupidajaga

Lisaks Maksu- ja Tolliameti informatiivsele juhendile aitab asjasse selgust tuua ka sinu ettevõtte raamatupidaja, kellega tasub kindlasti nõu pidada soodustuse kasutamise ja kajastamise osas.

 

 

Maksuvabast sporditoetusest on veel kasulik teada

Tervisekulude hüvitamise näol on tegemist on tähtajalise maksusoodustusega, mille kehtivus on hetkeseisuga viis aastat. Niisiis lõpeb see 1. jaanuaril aastal 2023. Enne selle kuupäeva kätte jõudmist uuritakse, kas soodustusest on päriselt kasu olnud, ehk kas seda kasutanud töötajate haiguspäevade arv on vähenenud.

Impuls spordiklubi liige võitis kaks Eesti suurimat maantee eraldistardisarja

Impuls spordiklubi liige võitis kaks Eesti suurimat maantee eraldistardisarja

Impuls spordiklubi liige Kert Martma saavutas käesoleval hooajal üldkokkuvõtte absoluutklassis esikoha kahes Eesti suurimas temposõidusarjas – Filter temposari ja Lõuna-Eestis toimuv Transtar temposari. Filter temposõidusarjas on see Martmale juba teine järjestikune võit, mis sellel hooajal sisaldas ka kahte etapivõitu ning lisaks ühte uut rajarekordit Pirita ringrajal. Täiendavalt saavutati üldvõit ka meeskondlikus arvestuses. Viie etapilises Transtar võistlussarjas tuli üldvõit kolme etapivõidu ning ühe teise kohaga. Kert Martma meeskonnakaaslasel Egerd Enokil oli sellel hooajal esmakordselt au kanda valget noorte liidrikombet, ning sarja koondarvestuses saavutas noorrattur Enok noorteklassi teise koha.

Loe edasi

Teised postitused

Treening, mille nimetuses on

Treening, mille nimetuses on "Nõmme Kalju" osalejaid ootab üllatus!

Treening, mille nimetuses on "Nõmme Kalju" osalejaid ootab üllatus!

Head sõbrad, meil on teile vahvaid uudiseid! Jälgi meie treeningplaani ning osale kindlasti treeningus, mille nimetus sisaldab endas "Nõmme Kaljut", sest kohapeal ootab teid üllatus! ????   https://www.impuls.ee/et/treeningplaan  

Loe edasi

28.05 Alustab selle kevade viimane ujumiskursus lastele Tallinnas

28.05 Alustab selle kevade viimane ujumiskursus lastele Tallinnas

28.05 Alustab selle kevade viimane ujumiskursus lastele Tallinnas

Impuls Ujumisakadeemia on mõeldud kõikidele lastele vanuses 7-14 aastat, kes soovivad õppida ujuma või lihvida oma vees tegutsemise oskusi. Selle kevade viimane kursus alustab 28.05.   Kursus toimub igal teisipäeval ja neljapäeval kell 16.00   Treeningu pikkuseks on 45 minutit.    Informatsioon ja kursustele registreerumine spordiklubi Impuls vastuvõtus või telefonil 6512400.  

Loe edasi