IMPULS blogi

Kalorite põletamine ja parema vormi saavutamine spinningutreeningu abil

Blogi |  08. jaanuar 2019

Kalorite põletamine ja parema vormi saavutamine spinningutreeningu abil

Ruumitäis inimesi treeneri juhendamisel muusika saatel jalgratastel väntamas!? Tere tulemast spinningusse ehk siserattasõidu treeningule! Kui kahtled, kas selline treening on ikka sinu jaoks, jätka lugemist.

(Fotol on Tartu Impuls Spordiklubi spinningusaal.)

Ühenda oma eesmärk ja spinning

Oled trenni otsingul, mis on energiline, vahelduv ja rütmikas? Mis toetab kalorite põletamist ja aitab saavutada rahvakeeli paremat võhma, et lühike jooksuspurt või viimasele korrusele kõndimine enam hingeldama ei paneks? 

 

Nimelt kõike seda spinning pakub! Tule tasuta proovitrenni ja veendu ise! Oled kogenud trenniskäija, kes otsib vaheldust või teed alles esimesi samme, et füüsiline aktiivsus oleks osa su igapäevast? Mõlemal juhul tasub spinningut proovida, sest koormuse saab trennis igaüks endale sobivaks sättida.

 

Spinning on ruumis toimuv jalgrattatreening spetsiaalsetel ratastel. Seega sobib hästi inimestele, kelle jalaliigesed või alaselg ei talu põrutamist. Kuna tegemist on treeninguga, kus tempo vaheldub, siis on see hea südame- ja veresoonkonnale ning üldiseks võhmatreeninguks. Samuti põletab spinning efektiivselt kaloreid, vormib rattasõidule omaselt tuhara- ja jalalihaseid.

 

Impuls Spordiklubidest leiad ka treeningu nimega Spin + Core, mille esimene osas keskendub siserattasõidule ja teine osa keha keskosa treenimisele.

 

Loomulikult sobib spinning kõigile, kes armastavad jalgrattasõitu. Tõsised harrastajad saavad talvehooajal alaga sisetingimustes tegeleda. Teised jalgrattafännid ühendavad meeldiva liikumisviisi tervisele kasulikuga.

Ja lisaks pakub spinning rahulolu ja rõõmu liikumisest, hoolitsedes samal ajal sinu tervise ja hea tuju eest!

 

 

Enne trenni tutvu ratta ja treeneriga

Trenni tulek on lihtne, sest see ei nõua spetsiaalset varustust, tule mugavas spordiriietuses. Kui sul on olemas jalgrattapüksid, siis võid need jalga panna. Neil pükstel on spetsiaalne polsterdus, et istmik sadulas end mugavamalt tunneks. Jalanõudest sobivad tavalised spordijalatsid, aga mõned saalid pakuvad spetsiaalseid jalgrattajalatseid ja soovi korral saad neid laenutada.

 

Võta trenni kaasa veepudel ja käterätik. Kui see ei ole sinu tavaline rutiin, siis on uues olukorras targem oma tagalat kindlustada. Esimesel korral ei pruugi olla selge, kuidas keha selle treeningu koormusele reageerib.

 

Treeningsaali tule kohale ca 10 minutit varem. Tagasihoidlik ei maksa olla!  Võta koht esiridadesse ja anna treenerile teada, et oled esimest korda. Ja siis tee tutvust spinningurattaga ning säti see endale sobivaks.

 

Sadula kõrguse kasulik vihje on sinu enda puusa kõrgus. Vaata, et lenkstangid on sobival kõrgusel, nii ei jää selg ja turi valusaks. Mõnedel ratastel annab reguleerida ka lenksude kaugust sadulast, vajadusel tee seda. Kui jalgu pedaalile kinnitad, siis jälgi, et jalg on täistallaga vastu pedaali, mitte ainult päkaga.

 

Järgmisena otsi üles rattatakistuse reguleerimisnupp ja tutvu, kuidas see töötab. Tavaliselt asub see parema lenkstangi juures. Kui sa tavaliselt trenni ei tee ega ratast ei sõida, siis võid alati alustada tühikäigust paari ühiku võrra suurema takistusega. Takistust saad alati trenni jooksul endale sobivamaks reguleerida.

 

Kõige eelneva juures saad igal ajal abi paluda treenerilt ning tema kogenud silm aitab vajadusel korrektuurid sisse viia.

 

 

Trennis määrad oma koormuse ise

Trenn ise võib kesta orienteeruvalt 30 - 60 minutit, kus varieeruvad keha positsioonid, pedaalimise kiirus ja ratta takistus. Ole valmis selleks, et treener kasutab spetsiifilist sõnavara, mis võib tähendada erinevat keha asendeid ja istumise positsiooni sadulas, käte asetust lenksudel vm. Seepärast oligi enne soovitus leida koht esimestes ridades, et saaksid treenerilt spikerdada ja ka treener saab sind kergemini jälgida ning tähelepanu pöörata.

 

Treeningu ajal proovi olla sirge seljaga, jalad täistallaga vastu pedaali ja  õlad all, mitte tõstetult kusagil kõrvade juures. Tundub palju korraga meeles pidada, aga alusta ühest ja kindlasti ergutab treener ka keha õiget positsiooni hoidma.

 

Kuna spinning ei ole võidusõit, siis vali koormus vastavalt oma tasemele. Takistusnupust võid koormust sulle sobivalt alati suurendada või vähendada. Oluline on meeles pidada, et kui on tunne, et enam ei jõua, siis tühipöördel lase jalgadel siiski väntamist jätkata. Nii puhkad ja joo vajadusel aeg-ajalt vett, kuni oled valmis jälle treeninguga jätkama.

 

 

Nüüd jääb sooritada vaid kaks kõige raskemat asja kogu spinningutrenni juures.

Ennast trenni kirja panna, seejärel kohale minna.

 

Proovi ning anna endale ja spinningule võimalus! Tule proovitreeningusse!

Impuls spordiklubi liige võitis kaks Eesti suurimat maantee eraldistardisarja

Impuls spordiklubi liige võitis kaks Eesti suurimat maantee eraldistardisarja

Impuls spordiklubi liige Kert Martma saavutas käesoleval hooajal üldkokkuvõtte absoluutklassis esikoha kahes Eesti suurimas temposõidusarjas – Filter temposari ja Lõuna-Eestis toimuv Transtar temposari. Filter temposõidusarjas on see Martmale juba teine järjestikune võit, mis sellel hooajal sisaldas ka kahte etapivõitu ning lisaks ühte uut rajarekordit Pirita ringrajal. Täiendavalt saavutati üldvõit ka meeskondlikus arvestuses. Viie etapilises Transtar võistlussarjas tuli üldvõit kolme etapivõidu ning ühe teise kohaga. Kert Martma meeskonnakaaslasel Egerd Enokil oli sellel hooajal esmakordselt au kanda valget noorte liidrikombet, ning sarja koondarvestuses saavutas noorrattur Enok noorteklassi teise koha.

Loe edasi

Teised postitused

UUS! Alates aprillist on Tartu klubi treeningplaanis uus treening!

UUS! Alates aprillist on Tartu klubi treeningplaanis uus treening!

UUS! Alates aprillist on Tartu klubi treeningplaanis uus treening!

Alates 3.04.2019, igal kolmapäeval alustab uus treening ZUMBA TONING Karin Rebase juhendamisel. Pühapäeviti hakkab toimima kell 16:45 pikem maratontreening ZUMBA GOLD + ZUMBA GOLD TONING'30 Lemme-Liis Aruväli juhendamisel.   Rühmatreeningutesse on võimalik registeeruda läbi treeningplaani või helistades klubi vastuvõttu.       

Loe edasi

Mida oodata esimeselt spordiklubi külastuselt?

Mida oodata esimeselt spordiklubi külastuselt?

Mida oodata esimeselt spordiklubi külastuselt?

Kas oled mõelnud trenni tulekule aga ei ole varasemalt spordiklubis käinud? Soovid teada, mis sind täpselt ees ootab ja mida esimeseks jõusaali- või rühmatreeninguks kaasa pakkida? Annamegi siinkohal neist asjadest ülevaate.

Loe edasi